Citroën DS3 Cabrio: chystá se stylovka bez střechy

Francouzská automobilka Citroën připravuje překvapení pro milovníky jízdy s větrem ve vlasech. Stylovému modelu DS3 uřízne střechu a navzdory dnešním trendům ji nenahradí pevnou skládací střechou (coupé-cabrio), ale klasickou plátěnou. To nepochybně prospěje nejen jízdním vlastnostem (pevná skládací střecha váží mnohonásobně víc než ta plátěná), ale hlavně vzhledu, protože DS3 nebude mít na zádech těžko skrytelný batoh.


Vydáno: 17.8.2010

Citroënu DS3 Cabrio bychom se mohli dočkat už brzy, jeho premiéra se má odehrát na autosalonu v Ženevě v březnu příštího roku. Citroën se modelem DS3 Cabriolet postaví silnému konkurentovi: britské klasice Mini Cabrio.

Bodovat může nejen cenou (což se u francouzské značky tak trochu předpokládá), ale i vzhledem. Jak vyplývá z renderů německého AutoBILDu, francouzským designérům se může podařit opravdu pohledné kabrio. Stylový základ v podobě uzavřeného třídveřového hatchbacku jim do značné míry usnadní práci.

Kromě obsence plechové střechy, kterou nahradí elektricky ovládaná plátěná, bude technika topless verze shodná s hatchbackem. To znamená výkon 90 až 150 koní, včetně dvou turbodieselů. Očekávaná cena začíná na 15.800 euro, což je zhruba 410.000 korun.

Text: Redakce
Foto: AutoBILD.de

Galerie