Citroën C-Crosser 2010: facelift přinese novou převodovku

Francouzská variace na téma Mitsubishi Outlander se dočká pro modelový rok 2010 menšího omlazení. Facelift přinese kromě designových detailů v interiéru především novou dvouspojkovou automatickou převodovku. Upraven byl také dieselový motor 2.2 HDi, který by měl nově produkovat menší množství emisí.


Vydáno: 10.9.2009

Dvouspojková převodovka nese označení DSC, nabízí šest rychlostních stupňů a dostupná bude s motorem 2.2 HDi o výkonu 156 koní. Zrychlení z nuly na 100 km/h zvládne motor ve spolupráci s novou převodovkou za 11,1 s a produkce emisí CO2 se pohybuje na úrovni 192 g/km.

Upravená verze s manuální převodovkou vyprodukuje o pár gramů méně, než tomu dosud bylo. Konkrétně se jedná o číslo 185 g CO2/km jízdy. Zrychlení z klidu na sto kilometrů v hodině proběhne za 9,9 s.

Jak už bylo řečeno, drobné změny se odehrály také v interiéru. Určité osvěžení má přinést přepracovaná palubní deska, která bude obsahovat chromované výdechy klimatizace . Chrom najdeme také kolem tachometru a otáčkoměru. Citroën C-Crosser 2010 si budete moci poprvé prohlédnout na autosalonu ve Frankfurtu.

 

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie