Citroën Berlingo: místo pro další dva pasažéry

Francouzská automobilka Citroën si připravila pro zákazníky ve Velké Británii Berlingo, které disponuje navíc třetí řadou sedadel. Tedy přesněji řečeno se jedná o příplatkovou výbavu, která zahrnuje mimo jiné tři samostatná sedadla uprostřed, dvě v zavazadlovém prostoru a  boční airbagy pro zadní cestující.

Vydáno: 28.1.2008

Family Pack, jak tuto výbavu Citroën pojmenoval obsahuje ještě drobnosti v podobě krytu zavazadlového prostoru a zásuvku na 12 voltů. Sedm cestujících si může vybrat, zda pod kapotou svého mikrobusu bude benzinová nebo naftová šestnáctistovka. Zážehový motor 1.6i disponuje 110 koňmi, zatímco 1.6 HDi vyprodukuje sílu devadesáti koní.

V případě, že bude automobil plně obsazen, zbývá pro zavazadla prostor o objemu 100 litrů. Pokud cestuje v Citroënu Berlingo pouze pět cestujících, naložíte 470 litrů a po vyjmutí třetí řady sedadel tato hodnota naroste na 650 litrů.

Cena výbavy Family Pack vychází v přepočtu přibližně na 24 000 Kč a podobná úprava by se měla objevit také v České republice.

Text: Redakce
Foto: Citroën, Zuzana Procházková

Galerie