Čínský Hautai se rozhodl okopírovat Bentley Continental

A je tu další čínský výrobce, který se rozhodl okopírovat luxusní britskou značku. Do hledáčku automobilky Hautai se tentokrát dostal Bentley se svou ultra luxusní limuzínou Continental Flying Spur. Předpokládáme, že se Hautai vymluví. A na světě bude další hnusný plagiát.


Vydáno: 13.5.2009

Čínská Automobilka Hautai se zatím soustředila pouze na výrobu laciných SUV. Své zastoupení má nejen na domácím trhu, ale také v Jižní Koreji a dokonce v Německu. Hautai evidentně nevadí vyrábět jen SUV a tak se vrhla na luxusní segment. Bentley Continental Flying Spur okopírovala v mnoha detailech, někde ale designérům (nebo spíše překreslovačům?) ruka troch ulétla a je z toho trochu zmatek.

Na rozdíl od Betley mají ale Číňané dva trumfy v kapse. Zaprvé: jejich továrna dokáže ročně vyrobit až 200 tisíc kusů tohoto vozu (o kvalitě si pak nechte jenom zdát) a navíc si dovedeme představit, že nový Flying Spur od Hautai asi bude stát jen zlomek toho, co originál. A jestli soud rozhodne v jejich prospěch, jako v případě automobilky Geely, která okopírovala Rolls-Royce Phantom, nic už nebrání tomu, aby tento paskvil vyjel na cesty.

Hlasujte v anketě: Mají čínská auta místo na našem trhu?

Text: Redakce
Foto: ChinaCarTimes

Galerie