Chevrolet Volt v praxi: dojezd až 1600 kilometrů

Koncern General Motors se pochlubil, že plug-in hybrid z jeho produkce Chevrolet Volt má dojezd až 1600 km (v USA mluví o dojezdu 1000 mil). Pokud je tomu skutečně tak (a pokud je tomu tak v reálném, každodenním provozu, a ne jen v nějakých ideálních podmínkách), je to slušný úspěch. Podobným dojezdem se totiž nemůže pochlubit žádný z momentálně prodávaných „běžných“ osobních automobilů. Obvyklý dojezd aut je dnes spíše poloviční.


Vydáno: 11.4.2011

„Informace od našich prvních zákazníků naznačují, že Volt s plnou nádrží zvládne ujet 1000 mil,“ oznámil na konferenci v New Yorku Tony Posawatz z General Motors. Dodal přitom, že poptávka po elektromobilu s podpůrným spalovacím motorem je velmi vysoká a zákazníci stále přibývají.

V prvním čtvrtletí tohoto roku se v Americe prodalo 1210 Voltů. A to i přes relativně (na USA) vysokou cenu. Chevrolet Volt se prodává za 41 000 dolarů, což je zhruba 800 tisíc korun. Za tyto peníze dostane majitel plnohodnotné auto střední velikosti, velmi nízkou spotřebu a mimořádně velký dojezd.

Právě dojezd bývá nejslabším článkem elektromobilů. Chevrolet Volt ale není tradičním elektromobilem, neboť je vybaven i spalovacím motorem, který dokáže elektormotor při jízdě pohánět.

Chevrolet Volt urazí na elektrickou energii 64 kilometrů díky 16 kWh elektromotoru, který čerpá energii z lithium-iontové baterie. Maximální výkon motoru je 149 koní (111 kW), nejvyšší točivý moment dosahuje 370 Nm. To umožňuje automobilu zrychlit z nuly na 100 km/h za 9 sekund a dosáhnout maximální rychlosti 160 km/h, což jsou celkem použitelné parametry.

Více informací o Chevroletu Volt najdete ZDE.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie