Chevrolet Volt stojí v USA 41 tisíc dolarů, tedy 800 tisíc korun

General Motors oznámil, že vybraní dealeři ve Spojených státech začali přijímat zákaznické objednávky na model 2011 Chevrolet Volt, první elektrický automobil na trhu s vlastním benzinovým generátorem a dojezdem přes 500 kilometrů. V USA se bude Volt prodávat za 41 000 USD, což je zhruba 800 tisíc korun (včetně daně). Po uvedení v USA se začne Volt prodávat na světových trzích, nejprve v Evropě a Číně v roce 2011.

Vydáno: 29.7.2010

Cena modelu Chevrolet Volt bude v USA 41.000 amerických dolarů, což je v přepočtu kolem 800.000 korun. Bez daně bude Volt stát 33.500 USD, federální vláda poskytne kupujícím daňový kredit v rozsahu od 0 do 7500 USD.

Chevrolet je natolik přesvědčený o celkové hodnotě modelu Volt, že na tento model nabídne v USA leasingový program s měsíční splátkou jen 350 USD po dobu 36 měsíců. Prodej vozidel Chevrolet Volt se v USA začne ve státech Kalifornie, New York, Michigan, Connecticut, Texas, New Jersey a Washington, D. C. koncem letošního roku. Výroba bude omezená.

V Evropě se má Chevrolet Volt prodávat jako Opel Ampera a termín jeho uvedení na náš trh nebyl dosud přesně stanoven.

Chevrolet Volt podrobněji

Chevrolet Volt je jediný elektrický automobil na trhu, který může pracovat v jakémkoliv podnebí a za jakýchkoliv jízdných podmínek bez omezení a bez obav z možnosti uvíznutí kvůli vybité baterii. Jeho celkový jízdní dosah je přes 500 kilometrů a vždy jej pohání elektřina. Prvních až 60 kilometrů jízdy absolvuje Volt bez použití paliva a tvorby emisí, využívajíc elektrickou energii uloženou ve svých lithium-ionových bateriích s kapacitou 16 kWh. Když se baterie vyprázdní, začne nepozorovaně pracovat spalovací motor s funkcí generátoru a prodlouží dojezd o dalších 450 kilometrů na jednu náplň palivové nádrže.

 

Text: Redakce, General Motors
Foto: Chevrolet

Galerie