Chevrolet Spark: video, fotografie, technické informace

Do Ženevy byla ohlášena další světová premiéra. Tentokrát se bude jednat o malý vůz z dílny GM. Nový Chevrolet Spark navazuje na koncept Beat. Na rozdíl od předchozí generace modelu Spark chce novinka přinést mnohem více stylu, o poznání více bezpečnosti a řadu originálních řešení.

Vydáno: 12.2.2009

Nový Chevrolet Spark je na pohled skutečně velmi zajímavé auto s karoserií plnou různých hran a linek. Dynamickému vzhledu má napomoci také integrovaný zadní spoiler a až patnácti palcová litá kola. Vůz dostal délku 3640 mm a rozvor náprav 2375 mm. Je tak celkem výrazně větší než jeho předchůdce.

Pětidveřová karoserie skrývá interiér barevně sladěný s karoserií vozu. Zajímavé je řešení přístrojového štítu. Ten je umístěn samostatně na sloupku řízení tak, jak to známe z motocyklů. Kombinovat se zde budou digitální a analogické přístroje. Výrobce také slibuje velmi kvalitní odhlučení interiéru.

Pod kapotu umístili konstruktéři na rozdíl od předchozí generace výhradně čtyřválcové benzinové motory. Jejich objem činí 1,0 a 1,2 litru. Oba dva disponují čtyřmi ventily na válec. Výrobce zatím přesnější údaje neuvádí, opět si musíme vystačit pouze s příslibem nízké produkce emisí a velmi malé spotřeby.

Ve výbavě automobilu se mimo jiné objeví také čelní, boční nebo hlavové airbagy a systémy ABS a ESP. Chevrolet tak chce zlepšit bezpečnost vozu, který v minulé generaci získal v nárazových testech EuroNCAP nakonec jen dvě hvezdičky. První zákazníci si budou moci pořídit nový Chevrolet Spark na začátku příštího roku.

Text: Redakce
Foto: GM

Galerie