Chevrolet Orlando: rodinné MPV se představí v Paříži

Chevrolet přichází s prvním rodinným vanem, který je určen i pro Evropu. Model Orlando vychází ze stejnojmenné studie a chlubí se nejen sedmi sedačkami a prostorným interiérem (pro MPV charakteristickými znaky), ale i atraktivním „crossover“ vzhledem. Chevrolet Orlando se představí už za měsíc na autosalonu v Paříži, zatím se můžeme podívat na první fotky.


Vydáno: 25.8.2010

Chevrolet Orlando vychází ze studie představené v Paříži v roce 2008. O dva roky později, přesně 30. září tohoto roku, se na témže místě ukáže produkční verze. Hned v říjnu se Orlando začne vyrábět a v Evropě se dostane do prodeje začátkem roku 2011.

Orlando bude rodinným automobilem se sedmi sedadly, množstvím odkládacích prostor a flaxibilním interiérem, tedy klasickým velkým MPV. Přitom mu ale má zůstat „poutavý design crossoveru“. Z prvních fotek nám sice připadá jako kombinace Volkswagenu Touran a Kie Carens, ale raději se neukvapujme a počkejme si na konec září, naživo bude pravděpodobně působit lépe.

Pod kapotou budou tři nejnovější motory Chevrolet: benzínový 1.8 (141 koní) a dvě dieselové jednotky 2.0 (131 a 163 koní). Tři budou i stupně výbavy, z nichž bude možné vybírat, a už ve standardní výbavě bude například elektronický stabilizační systém ESC, 6 airbagů, klimatizace a elektricky ovládaná zpětná zrcátka. Obouvat se budou 16, 17 nebo 18 palcová kola.

S novým MPV Orlando zahajuje Chevrolet ambiciózní ofenzivu, při níž uvede sedm nových modelů během následujících 15 měsíců. Jen na podzim v Paříži se odehrají hned čtyři světové premiéry (včetně Orlanda).

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie