Chevrolet Cruze hatchback: pětidveřová verze se ukáže v Paříži

Chevrolet Cruze přichází v novém kabátě. Po sedanu, který byl docela pohledný, ho v automobilce přestavěli na hatchback, jehož tvary vypadají ještě lépe a zejména v Evropě by o něj mohl být větší zájem. Pětidveřový Cruze se představí 30. září na autosalonu v Paříži, prodávat se začne v polovině příštího roku.

Vydáno: 3.9.2010

Chevrolet Cruze hatchback vychází ze svého čtyřdveřového sourozence, splývající linie střechy a krátké převisy vpředu i vzadu mu dodávají dynamický náboj.

Vychází samozřejmě z totožné techniky, bude ale o chlup praktičtější: objem jeho zavazadlového prostoru se blíží k 400 litrům a je lépe přístupný, než u „tradičního“ sedanu. K dispozici bude obligátní zadní sedadlo dělené v poměru 60/40.

Chevrolet Cruze se prodává v 70 zemích po celém světě a v současnosti vystřídal Aveo na pozici celosvětově nejprodávanějšího osobního vozu se značkou Chevrolet.

V Paříži bude pětidveřový Cruze jednou ze čtyř světových novinek. V Evropě se začne prodávat v polovině roku 2011, ceny budou teprve oznámeny.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie