Chevrolet Cruze EV: elektromobil se začíná testovat na domácí půdě

General Motors pokračuje ve vývoji elektrických vozů. V říjnu začne testovat demo flotilou elektrických Chevroletů Cruze, která bude operovat v Soulu, hlavním městě Jižní Koreji. Rozsáhlý test automobilce poskytne údaje z reálného života o tom, jak zákazníci přijímají bateriové elektrické vozy, zjistí jízdní návyky a způsoby nabíjení, přičemž se bude podílet na nákladech a zdrojích.

Vydáno: 20.9.2010

První testy elektrického Chevroletu Cruze EV dávají předpoklad pro dojezd 160 km (100 mil) na jedno nabití.

Protože soustava baterií často zabírá zavazadlový prostor, je v případě modelu Cruze EV připevněná na spodek karosérie. Díky tomu má Cruze EV stejný zavazadlový prostor jako běžné vozy se spalovacím motorem.

Cruze EV je vybavený baterií s kapacitou 31 kWh, která vyvine maximální výkon 150 kW. Důsledné monitorování flotily umožní určit dojezd vozu této velikosti ve skutečném životě. Při specifickém testovacím režimu pod vedením LG Chem mohou předváděcí vozy dosáhnout dojezd až 160 km. Dokáží zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,2 sekundy a vyvinout nejvyšší rychlost 165 km/h.

Po připojení na běžnou domácí zásuvku s napětím 220V se Cruze EV dobije za 8 až 10 hodin. Součástí požadavků na demonstrační flotilu je testovat „rychlonabíjení“, aplikaci, která by mohla významně zkrátit čas nabíjení.

Chevrolet Cruze EV je výsledkem společného vývoje GM Daewoo, LG Chem a LG Electronics. S jeho sériovou produkcí v Evropě se zatím nepočítá.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie