Chevrolet Camaro Synergy Green: rozhodně žádný ekolog!

Obvykle jsou zelené verze aut „ekologickými“ úpravami jejich sériových verzí. V případě zeleného Chevroletu Camaro se ale žádná zrůdná implantace baterií do jeho kufru naštěstí nekonala. Pod kapotou zůstal šestiválec s výkonem přes tři sta koní.

Vydáno: 22.1.2010

Co má takové zelené Camaro znamenat? Má to snad být šlápnutí na kuří oko ekologických aktivistů? Inu, proč ne, pokud se jedná o vtípek, Chevroletu se podařil.

Camaro Synergy Green totiž není ani hybrid, ani elektromobil. Zezelenalo jen navenek a tak pod kapotou zůstal šestiválec s objemem 3,6 litru, výkonem 304 koní a točivým momentem 370 Nm.

Kromě standardní výbavy a výrazného zeleného laku dostane Chevrolet Camaro Synergy Green zadní spoiler, devatenáctipalcová kola a efektní stříbrné pruhy. Za příplatek pak ještě Chevrolet přidá speciální optický paket.

Zelená edice Chevroletu Camaro vyjde v základu na 27 tisíc dolarů, což dělá nádherný půlmilion korun. Bohužel, u nás je potřeba počítat s cenovkou nejméně o dvě stě tisíc vyšší, protože dovoz i byrokracie kolem přihlášení něco stojí.

A proč ve skutečnosti tenhle rychlý zvýrazňovač vznikl? Má jít o návrat zpět do šedesátých let, kdy se v letech 1967-1969 vyráběly právě takhle výrazně lakované Chevrolety Camaro.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie