Chevrolet Aveo v nové generaci se představil. U nás bude v létě

Pamatujete si na koncept Aveo RS? Chevrolet ho přivezl před rokem na autosalon v Detroitu, a už tenkrát budil podezření, že jde o dosti reálný předobraz nové generace malého Avea. Pokračování se odehrálo symbolicky o rok později zase v Detroitu, kde se představila sériová verze Chevroletu Aveo v obou karosářských variantách: jako hatchback (5dv.) i sedan (4dv.).


Vydáno: 31.1.2011

Nový Chevrolet Aveo, pravda, na první pohled připomíná dosluhující model. Technikou je ale zcela nové auto úplně někde jinde – vždyť historie současného Chevroletu Aveo sahá až na začátek století, k modelu Daewoo Kalos (2002), který se později prodával jako Chevrolet Kalos a posléze už jako Aveo.

Nové Aveo je ale v mnohém nové i na pohled, a několika zajímavých prvcích si ponechalo řešení ze svého předobrazu, konceptu Aveo RS. Přední maska je agresivní (i když méně, než u konceptu), stylově působí dvojité světlomety na černém podkladu.

Karoserie je oproti relativně masivnímu předku auta umírněnější (a menší), celkově ale působí dynamicky a hraje si s detaily, třeba schovanými klikami zadních dveří – podobné řešení má i menší Spark. (Konzervativnější Aveo sedan si tento výstřelek ovšem nedovolí, naopak se podobá spíše většímu modelu Cruze).

Interiéru vévodí nekonvenční přístrojový štít, inspirovaný světem motocyklů – opět připomínka Chevroletu Spark, s nímž je kokpit celkově podobný (všimněme si, jak gigantický skok udělal Chevrolet oproti předchozí generaci). Jak je patrné z fotek, palubní deska nebude svázaná s jedinou barvou, ale dá zákazníkovým estetickým choutkám na výběr.

Údaje o technice evropské verze zatím nejsou známé, proslýchá se ale, že pohon zajistí motory 1.2 16V (63 kW) a 1.4 16V (74 kW). V úvahu přicházejí i jednotky 1.2 8V (51 kW) nebo 1.6 16V (85 kW), možná i jiné (1.3 l).

Chevrolet Aveo (v USA se bude prodávat pod názvem Sonic) přijede na evropské trhy v průběhu léta 2011.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie