Chevrolet Aveo RS Show Car: nová generace se ukáže v Detroitu

Chevrolet oznámil, že na americké International Auto Show představí koncept nové generace modelu Aveo. Po všech stránkách větší a lépe vypadající vůz má přilákat pozornost mladých Američanů. K tomu bude využívat nejen atraktivní vzhled, ale také bohatou výbavu, mnoho možností personalizace a přeplňovanou jedna-čtyřku.


Vydáno: 9.1.2010

Přestože nás Aveo během redakčního testu zas tolik nenadchlo, musíme uznat, že první pohled na generaci nadcházející nás zaujal. Kdyby takto vypadala konečná verze, asi by se nikdo nezlobil. Nechme se tedy překvapit, jak moc se bude sériový produkt lišit. Téměř jisti si můžeme být pouze v tom, že prvky z leštěného hliníku se hromadně vyrábět asi nebudou a už vůbec ne uhlíkově stříbrný kryt motoru.

Výrobce uvádí, že stejná pozornost jako v případě vnějšího vzhledu, byla věnována také interiéru. Tam najdeme černé, metalické a modré prvky. Autor se údajně inspiroval při vývoji motorkami, a tak má řidič před sebou okrouhlý analogový otáčkoměr, který je součást asymetrického LCD displeje. Opět nechybí leštěný hliník.

Pod oním speciálním výstavním krytem motoru se skrývá řadový čtyřválec o objemu 1,4 l doplněný turbodmychadlem. Agregát poskytne maximální 138 koní a spolupracovat bude se šestistupňovou převodovkou. Aveo show car je postaveno na 19“ discích. Výroba by se měla rozběhnout v severoamerickém Michiganu počátkem roku 2011.

 

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie