Chcete silnější BMW M3? G-Power má řešení

Jistě není nutné se dlouze rozepisovat o tom, jak je sériová “emtrojka“ rychlé a po všech stránkách výborné auto. Vidlicový osmiválec podává slušných 420 koní. Ovšem ani tento vůz neuniknul nějakým těm úpravám. Tak například firma G-Power se zaměřila především na strojový spodek automobilu a výsledkem je BMW M3 Coupe Tornado.

Vydáno: 1.6.2009

Bohužel, nebo na štěstí, nebyl upraven design tohoto sportovního BMW. Největší novinkou patrnou na první pohled tak zůstávají nová dvacetipalcová kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport o rozměrech 255/30 vpředu a 295/25 vzadu.

Největší změny hledejte pod kapotou. Aby také ne, vždyť G-Power slibuje ve výsledku rovných pět set koní, 480 Nm a zrychlení z nuly na 200 km/h za 13,5 s (sériová verze: 15,8 s). Zákazník může být také zbaven omezovače a se svým miláčkem se rozjet až na 320 km/h.

Na tom všem má největší podíl nové turbodmychadlo od firmy ASA, které bylo takříkajíc ušito na míru právě pro G-Power. Nový je také mezichladič stlačeného vzduchu a samozřejmě bylo přepracováno sací a výfukové potrubí. Tím se mimochodem ušetřilo 14,5 kg. Podvozek nabízí devět možných úrovní nastavení.

Interiér zatím odhalen nebyl. Údajně by měl být vylepšen karbonovými prvky, přibude také tachometr s logem G-Power, hliníkové pedály nebo prvotřídní kožené potahy.  

 

Text: Redakce
Foto: G-Power

Galerie