Carolina by neměla chybět ve vašem telefonu

Ptáte se, kdo je Carolina? Mobilní aplikace, která rozumí autům a o vašem vozu vám prozradí i to, co možná ani sami nevíte. Měla by patřit k povinné výbavě všech řidičů, poradí si totiž téměř se vším, co běžný řidič potřebuje vědět.

Carolina je mobilní aplikace od společnosti Cebia, o níž jste pravděpodobně již slyšeli. Ta se zabývá prověřováním historie vozů pomocí VIN kódu a snaží se lidem, kteří kupují ojetý vůz, radit, aby neprohloupili. V posledních letech je o firmě slyšet čím dál více, ať už třeba díky povedeným videím, která vysvětlují, jak poznáte auto se stočeným tachometrem, nebo právě díky Carolině.

Aplikace umí více než jen prověřit auto přes VIN

Jakmile si aplikaci nainstalujete, vyzve vás k registraci. Udělejte to, díky registraci získáte 5 prověření aut zdarma a spoustu dalších výhod. Pak si můžete do své „garáže“ (záložka Garáž) přidat vlastní auta. Prostřednictvím VIN kódu vám Carolina prozradí jejich hodnotu, a to nejen současnou, ale také odhad na příští tři roky, takže si uděláte představu, zda se vyplatí vůz prodat už teď, nebo ještě počkat.

Přes VIN kód si lze prověřit i auto, jež se chystáte koupit. Aspoň si ověříte, zda za něj prodejce nechce přemrštěnou částku. A také zjistíte, jestli si náhodou trochu nevymýšlí o jeho minulosti.

Alerty určitě oceníte

Další podstatnou funkcí Caroliny jsou tzv. alerty. Do aplikace si zadáte datum poslední STK kontroly, sdělíte jí, kdy jste naposledy měnili lékárničku, do kdy vám platí řidičský průkaz a další data. Ona vás pak bude předem upozorňovat, abyste na nic nezapomněli.

Kromě toho Carolina obsahuje spoustu užitečných informací pro všechny řidiče. Zobrazí vám mapu benzínek, poradí rychlostní limity v zahraničí, prozradí, co dělat v případě nehody. V záložce „Palubka“ pak najdete denní přísun článků z automobilových webů a pravidelné soutěže o zajímavé ceny, třeba půjčení auta s plnou nádrží na víkend.

Sečteno a podtrženo, Carolina je nezbytným pomocníkem všech řidičů. Jakmile si na ni jednou zvyknete, nedovedete si už představit, jak jste mohli žít bez ní. Stáhnout se dá v Google Play pro Android i v AppStore pro iOS, a to zdarma. Odkaz ke stažení a bližší informace najdete na www.carolina.cz.

Text: PR článek
Foto: Cebia

Galerie