Carlsson CK63 S: z Céčka se stala raketa

Připadá vám Mercedes-Benz C63 AMG jako hodně šílené auto? Ano, i podle našeho názoru je pro sedan velikosti Céčka vidlicový osmiválec s objemem 6,3 litru a výkonem nějakých 450 koní docela silná káva. No a tak si představte, že se ladičská firma Carlsson rozhodla, že jí je to pořád málo. Vznikla proto raketa jménem CK63 S.

Vydáno: 22.10.2008

Půjdeme hezky bez okolků k tomu, co se skrývá pod kapotou tohoto šíleného výtvoru. Carlsson se jako obvykle soustředil na motor. Sáhl k již tradičním úpravám čipové jednotky, sání, výfukového potrubí, nebudeme vás nudit celým výčtem nesmyslů…

Co je důležité, je výsledek. Ten zní jednoduše: 565 koní. A to už je pořádná porce. Pro Carlsson CK63 S to znamená stovku překonanou za 3,8 sekundy a maximální rychlost ležící někde nad hranicí 300 km/h. Takovou ukrutnou sílu musí někdo zkrotit. Na kola jí tu pomáhá přenést diferenciál s omezenou svorností.

No a jak už bývá zvykem, Carlsson CK63 S dostal i pořádný bodykit v podobě spoilerů, difuzorů a i úprav v interiéru. U takového výkonu se nemusí hledět na lehkost auta, takže řidič si bude užívat luxusní výbavy.

Text: Redakce
Foto: Carlsson

Galerie