Carlsson C25: neuvěřitelný supersport na prvních výkresech

Německý úpravce Carlsson se chystá v Ženevě představit monumentálně přepracovaný Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series. Jeho model C25 totiž vypadá spíš jako zcela nový supersport (Carlsson o něm mluví jako o Super-GT). Jako vždy se dočkáme spousty aerodynamických vylepšení, pořádných kol a neuvěřitelného výkonu.

Vydáno: 28.1.2010

„Supersportů už jezdí po světě hodně. Proto jsme chtěli vyvinout auto, které bude exkluzivní a zároveň ho budete moci vzít každý den na cestu do práce,“ říká o ředitel Carlssonu Markus Schuster. No, stačí se podívat do parametrů a nejsme si tak jistí. Úpravce pojednal dvakrát přeplňovaný V12 o objemu 6,0 litru tak, že teď produkuje výkon 753 koní a maximum točivého momentu 1320 Nm.

Pro větší pohodu ale firma nainstalovala systém nazvaný C-Tronic Suspension, který podle jízdního stylu upravuje nastavení podvozku. S Carlssonem C25 se dá uhánět stovkou za 3,7 sekundy a maximálně až 352 km/h. Nyní už ale žijeme v době, kdy takové hodnoty neznamenají nic neobvyklého.

Co je ale neobvyklé, tím je způsob prodeje. Carlsson C25 se vyrobí pouze v minimální sérii čítající 25 kusů. Aby se ale nestalo, že si opět vše nahrabou arabští šejkové jenom pro sebe, bude vždy jeden kus pro jeden stát. Tím se zaručí i jedinečnost. Jaká ale bude cena, to jsme se zatím nedozvěděli.

Text: Redakce
Foto: Carlsson

Galerie