Carlsson Aigner CK65 Blanchimont: co víc si přát?

Když se na Mercedes-benz vrhne úpravce Carlsson, je jasné, že vyžene výkon vozu na maximum. Jenže tentokrát si k sobě přizval ještě výrobce luxusního zařízení a výsledkem je okázalá limuzína s jízdními vlastnosti supersportu. Podívejte se, v čem asi bude jezdit nějaký arabský šejk.

Vydáno: 29.7.2008

Carlsson si vzal do parády Mercedes-Benz třídy S. Jeho dvanáctiválcový šestilitr vylepšil o  novou řídicí jednotku a nerezový výfukový systém a vylepšenými mezichladiči stlačovaného vzduchu. K dispozici je i sportovní sání.

Výsledkem je výkon 705 koní a točivý moment monstrózních 1 100 Nm, které jsou ale ještě elektronicky omezené. Není divu, že pak hýbe s autem z nuly na stovku za 3,9 sekundy a má elektronicky omezenou maximálku na 320 km/h. Před nenadálým útokem tak šejk vždy pohodlně unikne.

A uvnitř se bude cítit jako v bavlnce. Vůz je díky značce Aigner patřící pod křídla firmy Etienne Aigner AG vybaven opravdu luxusně. Interiér skloubí v harmonii nejjemnější kůži, Alcantaru, dřevo i hliníkové ozdoby. K pobavení majitele slouží dva LCD displeje (7 až 15 palců). Můžete se připojit na internet nebo se zaposlouchat do 6.1 audia.

A co za to? Cena Carlsson Aigner CK65 Blanchimont začíná na 390 000 eur, tedy asi 9 204 000 korun. Samozřejmě, pokud si vyberete další doplňky, hravě se dostanete k deseti milionům.

Text: Redakce
Foto: Carlsson

Galerie