Caractere Audi Q5: tuning bez charakteru

Kompaktní SUV z Ingolstadtu, Audi Q5, je dobré auto, které v rodině zastane řadu úloh. Pokud ale chcete sportovní auto, měli byste pokukovat jinam než do segmentu SUV. To je zkrátka fakt, na kterém nic nezmění ani Audi Q5, ani tuner Caractere se svou sadou vynikajících spoilerů.

Vydáno: 9.7.2009

Někteří tuneři ukazují světu zajímavý paradox: hezká sériová auta dokáží zmalovat k nepoznání a udělat z nich tak auta vlastně dosti ošklivá. Zarážející je ovšem skutečnost, že jsou i takoví majitelé, kteří svým vozům tuto zošklivující kúru bez váhání dopřejou.

To ale samozřejmě není tento případ.

Pro Audi Q5 přichází Caractere s ucelenou řadou optických doplňků. Nabízí pro ni nový přední nárazník se spoilerem i zadní nárazník s difuzorem. Nepochybujeme o řadě vážných zájemců, bez ohledu na to, jestli je difuzor skutečný, nebo jde jen o jeho napodobeninu (bé je správně). Samozřejmostí této pravověrné úpravy jsou i nové prahy a efektní (nikoli efektivní) křídlo.

Úpravce nabízí i nová kola, která jsou snad jedinou záležitostí, po které má smysl pokukovat. Na výběr je dokonce deset druhů disků mezi osmnácti a dvaceti palci.

A abychom tunerovi tolik nekřivdili, přiznáváme, že za příplatek dokáže zařídit (od externí firmy) snížení podvozku, úpravy brzd a přečipování řídící jednotky.

Text: Redakce
Foto: Caractere

Galerie