Cadillac XTS Platinum Concept: útok na zavedené aristokraty

Aktuální autosalon v Detroitu je dobrým hřištěm pro domácí hráče. Jedním z nich je i Cadillac, který zde představil koncept XTS Platinum. Jde o předobraz luxusní vrcholové limuzíny. Mohla by se do prodeje dostat v roce 2012 a zatopit tak zavedeným vozům německého, britského nebo japonského původu.


Vydáno: 13.1.2010

Cadillac XTS Platinum Concept, respektive sériový model z něho vycházející, by se měl postavit hlavním hráčům v segmentu manažerských limuzín. Jeho konkurenty se tak stanou Lexus LS, BMW řady 7, Mercedes-Benz třídy S, Audi A8 nebo Jaguar XJ.

Ačkoliv jde zatím o koncept, pozornost se soustředí i pod jeho kapotu. Tam leží 3,6litrový vidlicový šestiválec, který se pojí s elektromotorem s možností připojení přímo do sítě. Jde tedy o tak zvaný plug-in hybrid. Cadillac tvrdí, že XTS Platinum Concept dokáže jet pouze na elektrický pohon celých 10 mílí (16 km). Jeho lithium-iontové baterie se pak dokáží z běžné zásuvky dobít za pět hodin.

Celé hybridní soustrojí produkuje výkon 260 kW (350 koní) a maximum točivého momentu 400 Nm. Pro přenos na všechna čtyři poháněná kola se používá samozřejmě automatická převodovka. Všimněte si, jak se její ovladač podobá tomu v nové generaci Audi A8.

O komfort cestujících v Cadillacu XTS Platinum Concept se postarají nejen velké sedačky vystlané kůží, dřevěné obložení a kvalitní multimediální systém. Své na tom ponese také podvozek se systémem Magnetic Ride Control. Ten podle povrchu vozovky nastaví tuhost tlumičů.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie