Cadillac CTS Sport Wagon: Amerika určená pro Evropu

Přibližně v polovině dubna jsme vám přinesli test Cadillacu CTS. Test, který dal jasně najevo, že německým vozům roste přinejmenším zajímavá konkurence. A bude hůř. O víkend si v USA odbyl světovou premiéru vůz s názvem CTS Sport Wagon. Nabídne to samé co sedan, ale navíc přidá v Evropě tolik žádaný prostor pro zavazadla.

Vydáno: 15.8.2008

Kombi vychází z už zmiňovaného sedanu a svůj podíl na něm má také Cadillac Coupe Concept. Oblé hrany zde nehledejte, vše je pěkně ostré. Kromě masivní masky chladiče a svislých zadních svítilen nabídne Sport Wagon až 19“ kola, víko kufru, které se na vaše přání samo otevře, střešní spoiler a jako správné kombi také střešní okno.

Rozvor vychází ze sedanu a tudíž má stejnou hodnotu 2880 mm zatímco na délku je o nějaký ten milimetřík menší (4859 mm). Stěhovavé nátury jistě velmi zaujme údaj o velikosti zavazadlového prostoru. Ten nabídne rovných 720 litrů a po sklopení zadních sedaček 3452 l.

A protože se jedná o vůz původem z USA, v nabídce motorů nenajdeme žádné střízlíky. Na výběr je klasicky benzinová i dieslová varianta. Zážehový zástupce má šest válců uspořádaných do V a objem 3,6 litru. Vybaven je systémem přímého vstřikování paliva a vyprodukuje sílu 304 koní.

Druhý motor spalující benzin je určen jako základní varianta pro americké zákazníky. Jedná se také o šestiválec, který je vybaven technologií variabilního časování ventilů. Poskytne 263 koní a 343 Nm.

Především pro Evropu a Asii je určen turbo-diesel o objemu 2,9 litru. Jednotka pochází z rodiny motorů GM a opět se jedná o šestiválec. Výrobce slibuje příznivou spotřebu i produkci emisí. Výkon je vyladěn na 250 koní.

Na výběr budou šestistupňové převodovky manuální, nebo automatická Hydra-Matic. Vůz je rovněž vybaven pohonem všech kol. Ten, spolu s víceprvkovým zavěšením zadní nápravy slibuje jisté jízdní vlastnosti.

A nebylo by to správné americké auto, kdyby nemělo bohatou výbavu. Tak například navigace s displejem, který se “uklízí“ do palubní desky navíc okořeněná o 40 GB disk. Nechybí ani dřevěné obložení. První kousky přijdou do prodeje na jaře 2009.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie