Bugatti Veyron pro masy. Za 1,5 milionu korun

Rádi byste v garáži parkovali legendární Bugatti Veyron, ale v peněžence by vám těch 30 milionů chybělo? Máme pro vás řešení – tedy spíš americký nadšenec, který si Veyrona vybudoval vlastníma rukama, a teď ho prodává na eBayi.

Vydáno: 20.7.2011

Miku Duffovi trvalo sestavit Kit-Veyron devět měsíců. Interiér i exteriér, včetně koženého čalounění, dával dohromady vlastníma rukama. Bugatku, která jako by z oka vypadla nejrychlejšímu „sériově“ vyráběnému vozu planety, postavil na základě amerického, doslova odporného, Mercury Cougar modelové řady roku 2002.

Důkladnou repliku si majitel cení na necelých 90 tisíc dolarů. Tedy něco málo přes 1,5 milionu korun. A obstojně vypadající Veyron za tuhle cenu už určitě stojí za úvahu…

Výborně spíchnutý kitcar ovšem na dálnici třístovkou bohužel honit nebudete. V autě zůstal původní dvou a půl litrový benzinový šestiválec, který táhne silou 170 koní. Oproti tisícikoňové bestii V16, která dřímá v útrobách opravdového Veyronu, to je číslo doslova směšné. Ale rozdíl v ceně obou vozů je tak markantní, že v tomhle případě jde u americké verze přimhouřit oko.

Tak co, kdo ho objedná? Kdyžtak dejte vědět na náš redakční mail info@zavolantem.cz :)

Text: Redakce
Foto: eBay

Galerie