Bugatti Type 57S Atalante: unikátní nalezenec jde do aukce

Už jste si někdy představovali, jaké by to bylo otevřít vrata dlouho opuštěné garáže a za nimi objevit opravdový unikát? Dětem zesnulého Harolda Carra se to podařilo. Za vraty jeho zaprášené garáže našli opravdový unikát Bugatti Type 57S Atalante. V únoru ho prodají na aukci.

Vydáno: 5.1.2009

Už samo Bugatti Type 57S je unikátním strojem, ve verzi Atlante jde ale o opravdovou raritu. Celkem bylo vyrobeno jen 17 kusů, většina jich je umístěna v několika muzeích ve Francii. Jeden vůz se ale dlouho hledal, až se objevil v opuštěné garáži.

Jeho původním vlasntíkem byl před půl stoletím Earl Howe, který byl zároveň prvním prezidentem britského klubu sportovních jezdců. Nakonec Bugatti Type 57S Atalante změnilo ještě několik vlastníků, než se dostalo do rukou Harolda Carra.

Nádherný unikát se bude dražit na aukci historických automobilů pořádané síní Bonhams. Cena Bugatti Type 57S Atalante se odhaduje na 6 milionů liber (164.400.000 korun). Jenže tohle je takový unikát, že spíše záleží na tom, kolik dobře situovaný sběratel za Bugatku nabídne.

Text: Redakce
Foto: Bonhams

Galerie