Bugatti Royale: čtyřdveřový Veyron se představí ve Frankfurtu

Podle prvních spekulací by na podzimním autosalonu ve Frankfurtu měla automobilka Bugatti udělat další krok kupředu. Představí totiž sedan-kupé Royale, který bude vycházet z úspěšného Veyronu. Nejen motorem a vzhledem, ale i cenou.


Vydáno: 29.4.2009

Bugatti Veyron si nemůže pomoci, ale tak trochu stárne. Záchranou jsou nejrůznější speciální edice vozu. Automobilka tak například oslavila své stoleté výročí, vydala jednokusovku Pegaso nebo unikátní Sang Noir. Přišel ale čas vymyslet nový model. A tím bude právě Bugatti Royale.

Mělo by jít o čtyřdveřový sedan-kupé vzhledově podobný Veyronu. Jeho motor W16 o objemu 8,0 litru ale poputuje dopředu tak, aby vzadu bylo místo nejen pro posádku, ale také nějaká zavazadla. Royale by mělo po Veyronu zdědit veškerou výbavu, včetně dvouspojkové převodovky a pohonu všech kol.

U Bugatti Royale se očekávají trochu slabší parametry, než u Veyronu. Stovku by mělo dát za 3 sekundy, zůstala ale zachována maximální rychlost 400 km/h. Pokud se opravdu Bugatti Royale bude realizovat, půjde o nejrychlejší čtyřdveřový vůz na světě.

Ne, nečekejte, že tohle bude konkurence Porsche Panamera nebo Aston Martin Rapide. Bugatti Royale je úplně jiná liga, protože i cenově bude odpovídat Veyornu – tedy minimálně milion eur. Bugatti samozřejmě vyrobí jen omezenou sérii pro jeho nejvěrnější zákazníky.

Text: Redakce
Foto: Auto Express/Beyond Form

Galerie