Bugatti oslavuje 100 let. Přináší další čtyř-edici

Bugatti slaví letos 100 let své existence, což je pro tohoto světoznámého výrobce luxusních supersportů Veyron důvod, aby vytvořil několik nových a ještě unikátnějších edic svého fascinujícího modelu. Veyron nám tak ve svých čtyřech nových podobách dá nahlédnout do slavné závodní historie značky Bugatti.

Vydáno: 25.4.2009

Původem francouzská automobilka představila na slavné italské výstavě Concorso d’Eleganza Villa d’Este čtveřici Veyronů ve čtyřech barvách. Každý z těchto speciálních laků připomíná jeden vůz a jednoho pilota, kteří se společně podíleli na úspěšné závodní historii automobilů Bugatti.

Speciální laky jsou následující: zelený (závodní barva Británie), červený (Itálie), modrý (Francie) a bílý (Německo, které ale jezdilo ve stříbrných vozech).

Slavní jezdci meziválečné éry, s jejichž jmény jsou tyto speciály spojeny, jsou tito pánové: Sir Malcolm Campbell, Achille Varzi, Jean-Pierre Wimille a Hermann zu Leiningen.

Do výběru těch nejslavnějších jmen se ovšem nedostala Česka Eliška Junková, jejíž výkony ve 20. letech patřily ke špičce Evropy. Zemřela před 15 lety.

Text: Redakce
Foto: Bugatti

Galerie