Bugatti Galibier dostalo zelenou. Bude stát 23 milionů

Málokdo viděl koncept Bugatti Galibier živě. A už se hovoří o tom, že dostalo od francouzské značky zelenou a chystá se tak jeho omezená sériová výroba. Informaci jako první přinesl britský magazín Auto Express. Podle něj se dočkáme i ceny podobné té, za kterou se dnes prodává Veyron.


Vydáno: 2.10.2009

Bugatti Galibier těží (stejně jako Veyron) z nekonečné síly 16válcového motoru se čtyřmi turbodmychadly. Maximální rychlost je ale „jen“ 350 km/h., což je na 5,3 metrů dlouho limuzínu nevídané. Názor na vzhled necháme spíše na vás, zvlášť interiér je přinejmenším zajímavý svou kombinací retro stylu a moderních technologií.

Luxusní limuzína váží 1900 kg. Na kapotu byla použita spousta hliníku a některá netradiční řešení, včetně retro otevírání motorového prostoru. Ten narozdíl od Veyronu leží vpředu, vzadu je hodně místa na zavazadla a svou mohutností nám záď připomíná Porsche Panamera.

Podle informací magazínu Auto Express nás čeká sériová výroba někdy a někdy v roce 2013 by mohly být první kousky hyperluxusního čtyřmístného Bugatti na prodej. Předpokládaná cena je 900 tisíc eur, tedy asi 22,6 milionu korun.

Další fotografie a informace o konceptu Bugatti Galibier najdete zde.

Text: Redakce
Foto: Bugatti

Galerie