Britský motoristický pořad Fifth Gear možná skončí

Původně jsme chtěli napsat titulek: „Fifth Gear možná skončí. No a co?“ nebo „Fifth Gear možná skončí. Znáte ho? My ne.“ Potom jsme se ale rozhodli, že nebudeme tak zlí, protože tento pořad určitě znáte a máte ho rádi, stejně jako my. Pravdou ale je, že pořad Fifth Gear britské televize FIVE žije trochu ve stínu konkurenčního (a brilantního) pořadu Top Gear, který vysílá BBC.


Vydáno: 30.10.2009

Na rozdíl od populárního Top Gearu testuje pořad Fifth Gear obyčejnější auta, nedělají v něm takové podivnosti, jako závody s letadly nebo cesty na severní pól a není vizuálně tak dokonalý. Což ho pro mnoho lidí činí méně zábavným.

Možná právě proto se nyní Fifth Gear ocitl v problémech. Došlo prý k rozkolu  mezi moderátory, producenty a televizí a spekuluje se, jak to bývá, o nedostatku financí. Britský deník Daily Mail dokonce uvedl, že televizní stanice FIVE rozhodla o zrušení vysílání tohoto pořadu.

Tuto informaci je ale potřeba brát s rezervou, neboť Daily Mail je klasický bulvár. Tvrdí nicméně, že zpráva ze zasedání rady televize FIVE odhaluje, že pořad Fifth Gear nepřilákal dost sponzorů a inzerentů. Zda Fifth Gear opravdu skončí se ale ukáže už brzy.

Text: Redakce

Galerie