Britský DJ si koupil Ferrari 250 GTB za 175 milionů korun

DJ rádia BBC Chris Evans zaplatil v aukci za Ferrari 250 GTB víc než pět milionů liber, tedy asi 175 milionů korun. Tím z něj učinil vůbec nejdražší auto, jaké kdy bylo prodáno v dražbě. Informovala o tom BBC na svých internetových stránkách.

Vydáno: 20.5.2008

Dvaačtyřicetiletý hudebník známý svou láskou k autům si na aukci vozů ferrari v italském Maranellu vyhlédl model 250 GTB California Spyder, který kdysi vlastnil hollywoodský herec James Coburn. Nakonec jej získal za dvojnásobek odhadované ceny.

Coburn, který se mimo jiné proslavil rolí ve filmu Sedm statečných, prodal auto v roce 1987 a od té doby vystřídalo několik majitelů. Právě spojitost s hollywoodskou hvězdou byla hlavním faktorem, který táhl cenu auta vzhůru, řekl BBC News majitel aukčního domu Rob Myers. „Evans působil velmi odhodlaně, ale pár dalších lidí taky, takže nakonec vyhnali cenu do takové výše,“ dodal.

Podle něj „prodej toho vozu provázela velká očekávání, ale realita je ještě předčila.“

Konečná suma byla opravdu výjimečná. Například vloni v prosinci se v londýnské aukční síni Bonhams prodal nejstarší známý automobil Rolls-Royce z roku 1904 za 3,2 milionu liber, tedy za více než 120 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Galerie