Breckland Beira: britských 400 koní na benzín i LPG

Britský výrobce sportovních vozů Breckland představil model Breira, který oficiálně odhalí na autosalonu Motorexpo v Londýně. Auto postavené na základu Pontiacu Solstice (v Evropě známém Opelu GT) má pod kapotou osmiválec LS2 V8 s výkonem 400 koní. To je pro 1400 kg těžký vůz slušná nálož.

Vydáno: 3.6.2008

Jméno Breckland vám asi nic moc neříká. Aby ne, jde o jeho první samostatný výtvor. Předtím se ale již podílel na výrobě supersportu Mosler.

Aby se ušetřily náklady, stojí Breckland Beira na základu od automobilky GM, která Pontiac Solstice nebo Saturn Sky produkuje. Je notné podotknout, že na voze je to na první pohled vidět. Jde ale jen o celkový dojem, po bližším zkoumání se odhalí nápadité prvky.

Tak například záď připomíná vozy Ferrari. Byl přepracován také interiér, auto má nová kola i výraznější přední část kapoty. S osmiválcem auto dokáže zrychlit z nuly na stovku za méně než 5 vteřin, přičemž maximální rychlost byla omezovačem stanovena na 250 km/h.

Při dnešní ceně benzínu zaujme také kombinace s pohonem na LPG. Díky tomu se prodloužil dojezd na 1100 kilometrů – na sportovní auto více než skvělý výsledek.

Pokud jste po Brecklandu Beira začali toužit, připravte si zhruba 1 800 000 korun, to je částka, ne které ceny začínají ve Velké Británii. Můžete si být jisti, že na českých silnicích budete středem pozornosti.

Text: Redakce
Foto: Breckland

Galerie