Brazilský umělec Britto pomaloval Bentley Continental GT

Bentley Continental GT patří k těm autům, u kterých si může zákazníky vybrat snad jakýkoliv existující odstín. Kromě desítek základních barev vám může společnost Mulliner namíchat na přání v podstatě cokoliv. Samozřejmě za příslušnou částku. Zaručujeme vám ale, že tak pěkně, jako brazilský výtvarník, to ale nezvládne.

Vydáno: 6.7.2009

Pomalovat britského aristokrata Bentley Continental GT se rozhodl brazilský umělec Romero Britto, který se věnuje hlavně pop artu. Jeho díla visí například v New Yorku v MoMa i Guggenheimu. Najdeme ho ale i ve sbírkách celebrit, jakými jsou Elton John, Arnold Schwarzenegger nebo rodina Rothschildů.

Otázkou zůstává, jestli se Brittovo veselé umění, které dokáže vykouzlit pohodu v každé duši, hodí právě na Bentley Continental GT. No, necháme vás posoudit ze snímků přiložených ve fotogalerii. Pokud vás projekt Romera Britta zaujal, máte možnost si ho na vlastní oči prohlédnout a nemusíte kvůli tomu ani za oceán. Bentley Continental GT by Romero Britto bude totiž vystaven od 10. července do 6. září v Automobil Forum Unter den Linden v Berlíně.

Text: Redakce
Foto: Romero Britto

Galerie