Brabus nabízí tuning elektromobilu Tesla Roadster

Známý úpravce Brabus nabízí jako první na světě tuning ekologického sportovního elektromobilu. Tesla Roadster si tak poprvé dopřeje to, co bylo dosud výsadou sportovních aut se spalovacími motory – a to v dobrém i ve zlém.

Vydáno: 16.11.2008

Tesla Roadster je unikátní v tom, že ač sportovní vůz, pohání ji jen elektromotor. Zřejmě by tedy nebyl takový problém přepsat software řídící jednotky motoru a navýšit tak výkon, nic takového se ale nestalo. Tesla si totiž nepřála, aby Brabus jakkoli zasahoval do hnacího ústrojí, a tak se celý tuning odehrál jen na stylistické úrovni a úpravě ozvučení.

V elektrickém sporťáku byste byli ochuzeni o krásný zvuk spalovacího motoru, proto v Tesle Roadster máte k dispozici výkonný audiosystém, který zvukovou kulisu imituje. Vybrat si tak můžete v libovolné hlasitosti třeba americký osmiválec, italský dvanáctiválec a podobně. Brabus k tomu navíc dodá další zvuky, například imitace motorů boxer, ale i futuristické zvuky připomínající sci-fi filmy.

Protože po motorové stránce nebylo vlastně co řešit, uchýlil se Brabus k nepříliš šťastnému tuningu vzhledu. Auto osadil množstvím LED diod, které zde budou zbytečně zvyšovat spotřebu elektrické energie. Aby toho nebylo málo, na podvozku se ještě objevily neonové trubice a světla byla vylepšena o mračítka.

Alespoň tedy Brabus přidal osmnáctipalcová přední a devatenáctipalcová zadní kola s pneumatikami Pirelli P Zero Nero, což je v tomto případě jediná funkční úprava.

Text: Redakce
Foto: Brabus

Galerie