Bolwell Nagari: exotický sporťák od protinožců

Stavba podivně vyhlížejících sportovních vozů byla vždy devízou malých dílen ve Velké Británii. Austrálie, která stále oficiálně patří pod vládu královny, se do stavby jednoho svého exotického vozu vrhla taky. Představujeme vám Bolwell Nagari, který dostal motor od Toyoty.

Vydáno: 13.11.2008

Jistě, motor od Toyoty, to nezní jako zajímavá pohonná jednotka. Tedy ne, pokud se budete dívat na Bolwell Nagari jako na supersport. Tohle má být spíš ale podivně vypadající sporťák, takže vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru a výkonu 295 koní by mu měl stačit. A kromě toho, tohle auto váží jen jednu tunu.

Zpředu se nám Bolwell Nagari líbí. Zadní partie ale nikterak lákavě nevypadají. A to už vůbec nemluvíme o chybějícím bočním okénku, které tak udělá B-sloupek neskutečně tlustý.

Uvnitř si ale užijete prvky z karbonu, dvě sportovní sedačky Recaro, volant Momo, pod kterým najdete páčky automatické převodovky. Pokud žijete v Austrálii, bude vám k zábavě s Bolwellem Nagari stačit asi 200 tisíc australských dolarů, tedy 2,6 milionu korun.

Text: Redakce
Foto: Bolwell

Galerie