BMW Z4 V10 Manhart Racing: pěkně zostra

V době, kdy je na trhu nová generace BMW Z4, nabízí společnost Manhart Racing parádní tuning té předchozí. A teď v tom není žádná ironie jako obvykle. Posuďte sami. Pětilitrový desetiválec z BMW M5 je ještě silnější než ve svém původním působišti a zrychlení na stovku odpovídá názvu auta – Z4.

Vydáno: 31.8.2009

Desetiválec 5.0 l pochází z BMW M5 a pod kapotou Z4 se dostal na výkon 550 koní (v sériovém M5 je to „jen“ 507 koní). To by mohlo pohybovat slušně i s autem, jehož pohotovostní hmotnost 1450 kg odpovídá spíše rodinnému kombi než sportovnímu roadsteru.

A opravdu, Z4 se při zrychlení 0-100 km/h dostane pod 4 sekundy, konkrétně za 3,9 s. Maximální rychlost je tradičně omezena na 250 km/h, ale jsme si jisti, že by mohla jít mnohem, mnohem dál.

Ale nejde přeci jen o rychlost. Mohutný desetiválec pohání zadní kola před tradiční šestistupňovou převodovku. Se zábavou pomůže mechanický samosvor na zadní nápravě, takže zájemci o drifty nepřijdou zkrátka. Jen by si měli dát pozor na pneumatiky 285/30 ZR19, které by mohli měnit častěji, než je přinutí roční období.

Text: Redakce
Foto: Manhart Racing

Galerie