BMW X7: příbuzný Rolls-Royce SUV přijde v roce 2018

SUV od BMW s maximální velikostí a maximálním luxusem. Takové má být BMW X7, které bude postavené na technice budoucí řady 7, společně s novým SUV značky Rolls-Royce. Pod kapotou by se měl objevit i motor V12. Pokud je to všechno pravda, máme se na co těšit.

Jak informovala španělská média, BMW údajně vyvíjí obrovské luxusní SUV už dva roky jako projekt BMW G07. Bude i sesterským modelem velkého SUV od Rolls-Royce, který s X7 bude sdílet mnoho komponentů.

Superluxusní, superdrahé

Sedmimístné SUV se stane nejluxusnějším autem značky BMW, umístěné ještě nad řadu 7 (jak to bude s BMW 9 zatím nevíme). Mělo by stát prý 130 tisíc dolarů (přes 3 miliony korun).

Bude konkurovat třeba luxusnímu Mercedesu-Maybach GLS nebo Audi Q8, postaví se ale i novému SUV od Bentley.

BMW X7 i Rolls-Royce SUV dostanou platformu HPLC, která bude poprvé použita u nového BMW 7, které se na trh dostane letos. Zavěšení vozů bude vycházet z BMW X5.

Vrchol nabídky: V12

V základu má BMW X7 dostat pohon zadních kol, za příplatek bude čtyřkolka xDrive. Pod kapotou bude řadový šestiválec a vidlicový osmiválec, objevit se má i plug-in hybrid s technikou X5 xDrive40e, tzn. s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem. Vrcholem nabídky bude motor V12, vycházející z aktuálního šestilitru.

X7 se bude vyrábět od konce roku 2017 nebo od začátku roku 2018 v USA, v továrně ve Spartanburgu v Jižní Carolině, do které kvůli tomu BMW investuje miliardu dolarů. Plánuje se roční produkce 45 tisíc vozů.

Text: Redakce
Foto: BMWblog

Galerie