BMW X5M a X6M konečně oficiálně

Je to jen pár dní, co jsme vám ukázali první fotografie BMW X6M a X5M, které zveřejnil  internetový magazín Carscoop. Šlo ale o pirátský únik a tak až teprve dnes vám můžeme ukázat opravdové oficiální fotografie, které zveřejnilo samo BMW. Račte se kochat.

Vydáno: 6.4.2009

Spolu s oficiální fotogalerií přinášíme také oficiální data. Oba dva vozy mají pod kapotou nový osmiválec o objemu 4,4 litru doplněný dvěma turbodmychadly. Maximální výkon 555 koní podává tento drobeček při 6000 rpm. Nejvíce newtonmetrů (680 Nm) vám nadělí v rozmezí 1500 – 5650 rpm.

Vůbec poprvé je spojen motor se šeststupňovou automatickou převodovkou s možností řadit pádly pod volantem. Oba dva vozy jsou vybaveny inteligentním systéme pohonu všech kol – xDrive. Ten preferuje zadní nápravu.

Shodné je také zrychlení z 0 na 100 km/h. Výrobce udává hodnotu 4,7 sekundy. Maximální rychlost je omezená na 250 km/h. Pokud si připlatíte za M Driver´s paket, budete se moci rozjet až na 275 km/h.

Dvacetipalcová kola zakrývají zvětšené kotouče, automobil využívá systém Dynamic Performance Control, který nastavuje charakter podvozku. Kvalitní a povedený interiér je samozřejmý.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie