BMW M3 Pickup. Huh, prosím?

Minulý týden se fotografům permanetně okupujícím legendární německý okruh Nürburgring podařilo zachytit sólokapra. Po trati, kde se mimo dny pro veřejnost většinou prohánějí nejnovější zamaskované prototypy značek jako Cadillac, Zonda nebo Lamborghini, si cestu razil pickup. Už na druhý pohled ovšem bylo poznat, že to není samo sebou. Jednalo se o upravenou verzi legedárního BMW M3.

Vydáno: 23.3.2011

Tohle se vám opravdu nezdá. Po Nürburgringu se doopravdy proháněl BMW M3 Pickup. Ačkoliv automobilka v minulosti ani náznakem nedala vědět, že by podobný model měla v plánu vytvořit, kde se vzal, tu se vzal, byl na světě.

Po týdnu spekulací je ovšem jasno.

BMW s předstihem dvou týdnů přichystalo světu velmi povedený aprílový žertík.

Podle slov generálního ředitele značky Dirka Arnolda pro americký server Autoblog se podobný vůz vyrábět rozhodně nebude. Arnold ovšem tajemně dodává, že „alespoň ne v této generaci.“

Zamítavě se Arnold staví také k případnému vstupu BMW do velmi populární australské závodní série V8 Ute Racing, které je srotištěm podobně nabušených pickupů. „No, kdyžtak tu aspoň jeden závodní kousek máme, ne?“ odpovídá vtipem.

BMW M3 Pickup spatřený na německém okruhu měl motoricky shodné parametry se svým starším bráchou. Čtyřlitrový vidlicový osmiválec, který produkuje více než 400 koní. Bylo by zajímavé sledovat, jak by motor pracoval pro odlehčený pickup. Nikdy se to ale nedozvíme.

Každopádně i tak palec nahoru pro velmi povedení vtípek z dílny jinak poměrně usedlého německého výrobce.

Text: Redakce
Foto: Autoblog/KGP Photography

Galerie