BMW M3 GTS: první fotografie nejdrsnějšího Emka všech dob

To, na co se nyní díváte, jsou první snímky nejdrsnějšího BMW M3 všech dob. Nejmenuje se CSL, GT ani GT4 Street, jak se spekulovalo. Nové BMW M3 se bude nazývat GTS. A jestli patříte mezi fanoušky nabroušených závodních strojů, mužete se s jedním takovým pobavit i na běžných komunikacích.

Vydáno: 5.11.2009

Jak slintáte po jednotlivých fotografiích, určitě nemůžete přehlédnout zářivě oranžové lakování. Nicméně, Halloween je už za námi, tak se raději soustředmě na 19palcová litá kola, které oblékají pneumatiky 225/35 vpředu a 285/30 vzadu.

Můlžete také obdivovat mohutné třmeny brzd nebo žluté pružiny nastavitelného podvozku. Mohutný přední spoiler a obrovské křídlo na zádi dávají jasně najevo, kdo je páne silnic.

Uvnitř se hraje na spartánskou výbavu. Zapomeňte na klimatizaci, rádio nebo pohodlné sedačky. Ty nahradila skořepina, hasící přístroje a bezpečnostní rám. BMW M3 GTS tak váží jen 1490 kilo.

Mnichovští se s námi zatím nepodělili o informace týkající se motorizace. Dá se ale předpokládat, že se pod kapotou objeví trhák poslední doby: 4,4litrový V8 s výkonem okolo 450 koní.

První kusy BMW M3 GTS najdou své majitele v německu během května přístího roku. Cena tohoto brutálního skvostu začíná na 115 tisících eur, tedy necelých třech milionech korun. A bavíme se o ceně bez DPH!

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie