BMW Concept M135i: zahřívací studie do Ženevy

BMW představilo studii nového M řady 1. Koncept vychází ze sériového BMW 135i s šestiválcem a třídveřovou karoserií, kterou do svých “eMkových” barev – bílé, modré a červené. Designéři přidali 18-palcová litá, pod ně modré brzdové třmeny a plastové doplňky karoserie. Koncept nového BMW M1 se představí v březnu na autosalonu v Ženevě.

Vydáno: 24.2.2012

BMW Concept M135i využívá potenciálu nového BMW řady 1. Jedná se o první vůz BMW M Performance vybavený přeplňovaným zážehovým řadovým šestiválcem, využívajícím technologie BMW M Performance Twin Power Turbo. Výkon zatím neznáme, BMW prozradilo jen že přesahuje 221 kW (300 koní).

Ve spojení s pohonem zadních kol se jedná o vrchol své třídy. Koncept používá speciálně naladěný podvozek, doplněný brzdovou soustavou M Sport. Sportovní charakter zdůrazňují i specifická 18palcová kola s dvojitými paprsky. 

Přední část konceptu se nese v typickém duchu vozů BMW M a vyznačuje se soustředěným výrazem opticky snižujícím výšku vozu. Charakteristické jsou rozměrné otvory pro chladicí a nasávaný vzduch v přídi, stejně tak jako velké chladicí kanály pro brzdy. Působivé je trojrozměrné tvarování spodní hrany předního nárazníku. Podobně je na tom záď konceptu, která je navržena tak, aby opticky automobil rozšiřovala.

Ve srovnání s pětidveřovým modelem působí třídveřové provedení nového BMW řady 1 ještě sportovnějším dojmem. Při pohledu z boku tento automobil zaujme velmi nízkým profilem pontonu snížené karoserie, zaujmou také dlouhé boční dveře. Boční okna ve dveřích mají bezrámovou konstrukci, a tak plynule přecházejí do zadních bočních oken a opticky vytvářejí velmi homogenní celek. To vše dodává automobilu jako celku dynamický výraz. 

Premiéra BMW Concept M135i proběhne na ženevském autosalonu v březnu 2012. BMW uvádí, že tento koncept je ukázkou toho, jak se bude rozvíjet nabídka BMW řady 1, ale současně také produkce modelů M Performance. V Ženevě se současně představí nová řada automobilů BMW M Performance, které se s vysokovýkonným vznětovým šestiválcem pod kapotou krátce nato dostane do prodeje.

Kdy se dostane do prodeje samotné nové BMW M1 zatím nevíme.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie