BMW a dvouválec? Brzy realita

Šéf vývoje BMW se nechal slyšet, že malá auta z Mnichova budou pravděpodobně mít v budoucnu pod kapotou dvouválcové motory. A to nejen pod značkou Mini (kde bychom to samozřejmě pochopili), ale i přímo o BMW, konkrétně v jeho novém městském miniautě. Jen aby nám ho nenaservírovali i do BMW 1…

Vydáno: 25.10.2010

Už nějakou dobu se ví, že německá automobilka BMW připravuje malé městské auto (jeho pracovní název zní BMW Megacity). To má mít náhon na přední kola a minimální spotřebu i emise.

Podle Klause Drägera, šéfa vývoje BMW, ale nechce značka jít cestou nákladného a nepříliš efektivního hybridního systému.

Podle jeho slov je pravděpodobnější, že se automobilka rozhodne pro použití menšího motoru se dvěma válci. Dräger odhadl, že nový dvouválec by mohl mít objem od 0,5 l až do jednoho litru a výkon v rozmezí 80-100 koní (tedy 59-74 kW).

Kromě malého městského BMW se dvouválec pravděpodobně dostane i pod kapotu modelů značky Mini. Spekuluje se ale i o výhledu, že by se mohl objevit i v BMW řady 1 nebo dokonce řady 3, a to v podobě kompaktního hybridního systému ve spojení s elektromotorem.

Mají tyto spekulace nějaký reálný základ? Nechme se překvapit.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie