BMW 7 High Security: když jde státníkovi o život

Stejně jako v předchozí generaci mnichovské vlajkové lodě BMW řady 7, také tentokrát se myslelo na ty nejbohatší z nejbohatších nebo jen ostře sledované politiky. Přesně pro ně totiž přichází dvě obrněné verze s názvem 750Li High Security a 760Li High Security. Prý nejbezpečnější auta na světě.


Vydáno: 12.8.2009

Ne, vlastně to není tak úplně pravda. BMW řady 7 High Security je druhé nejbezpečnější auto na světe. To první je obrněná limuzína prezidenta USA Baracka Obamy. Ale tu si nikdo nemůže koupit. A v BMW to dobře ví, a tak pro všechny co se bojí o svou bezpečnost připravili exkluzivní nabídku.

Pod kapotou BMW 750Li High Security se ukrývá nadvakrát přeplňovaný V8 s výkonem 407 koní. V nové řadě 7 jsme ho testovali také my a musíme potvrdit, že je to pořádná raketa. A pak přichází na řadu majestátné BMW 760Li High Security. V něm najdete obří V12 s výkonem 537 koní, který je schopen i o několik tun těžší opancéřované auto rozhýbat z nuly na stovku za 6,1 sekundy.

Výhodou u BMW je, že se velké limuzíny už předem plánují s tím, že se vyrobí i bezpečné verze High Security. Proto všechny díly padnou tak jak mají a vůz je stejně nenápadný, jako běžný model. Narozdíl od něj ale na jeho palubě najdete alarm, který pozná požár pod autem nebo v motorovém prostoru a sám jej uhasí. Detektor plynu je zase schopen okamžitě uzavřít okna a ventilaci a do auta pustit vyčištěný vzduch.

Podle BMW splňují modely High Security standardy VR7 a VR9, ať už to znamená cokoliv. Jsou samozřejmě zvukotěsné, mají majáčky, držák na vlajky a v přední přihrádce místo na dva lehké samopaly. Věříme, že pokud se domluvíte se zastoupením značky a naznačíte jim, že máte bezednou peněženku, budete si moci do svého BMW 750Li High Security nebo BMW 760Li High Security vymyslet spoustu další zajímavé výbavičky.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie