BMW 5 Touring odhaleno. Dočkáme se ho ale až v září

Uvnitř 2x video: Od premiéry sedanu BMW řady 5 se vedly vášnivé debaty nad tím, jak asi bude vypadat jeho verze Touring, tedy kombi. Tak konec spekulacím, dostalo se nám do ruky prvních 50 fotografií a technických údajů. BMW 5 Touring zaujme vzhledem, dokonalým podvozkem a širokou nabídkou motorů.

Vydáno: 15.3.2010

Řekneme to bez servítků a na tvrdo: BMW 5 Touring se náramně povedlo a vzhledově skvěle navazuje na sedan. Svou délkou narostlo do 4907 mm, tím překonalo i konkurenční Mercedes-Benz třídy E. Přitom ale na obrázcích působí propracovanějším dojmem.

BMW 5 Touring má samozřejmě přední část vozu shodnou se sedanem. Od B-sloupku ale přichází dlouhá záď kombi s pátými dveřmi, které můžou být za příplatek dálkově otevíratelné. Samostatně lze odklopit také okno. Velikost zavazadelníku je 560 litrů, sklopením tří nezávislých sedadel vzadu ji lze rozšířit na 1670 litrů.

Po uvedení BMW 5 Touring na trh budou nejprve k dispozici dvě benzínové (523i a 535i) a dvě naftové motorizace (520d a 530d). Později by se měla nabídka rozšířit ještě o verze 528i, 525d a vrcholovou 550i. Jde o stejné pohonné jednotky, jaké má sedan. Na rozdíl od něj ale bude mít v základu vzduchové odpružení zadní nápravy s automatickou regulací světlé výšky.

BMW 5 Touring se oficiálně představí veřejnosti na dubnovém autosalonu v Lipsku, do prodeje by se měl dostat v polovině září tohoto roku.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie