Blízká budoucnost: Porsche s elektrickým pohonem

Společnost Porsche tento týden potvrdila, že se v budoucnu v jejím potrfoliu objeví elektricky poháněný super sport, který bude „dosahovat kvalit spojených se značkou Porsche“. Vedení automobilky také uvedlo, že v současné době vyvíjí tři elektronicky poháněné prototypy založené na platformě Porsche Boxster.


Vydáno: 30.7.2010

„V budoucnu se v portfoliu Porsche rozhodně objeví čistě elektricky poháněný automobil,“ uvedl odcházející výkoný ředitel společnosti Michael Macht a doplňuje: „Takové auto má smysl ovšem pouze v případě, že nabídne kvality typické pro naši značku.“ Podle dřívějších prohlášení tím měl na mysli především výkon i dojezd srovnatelný s benzinovým motorem.

Tři v současnosti vývíjené elektrické prototypy Boxsteru mají automobilce pomoci najít správnou cestu k výrobě komponentů nutných pro elektrická či hybridní vozidla. K testování na silnici by se měly vozy vydat už z počátku roku 2011 a měření se budou soustředit nejen na výdrž baterií, ale také na jízdní vlastnosti elektromobilů.

Jak Macht prohlásil už dříve, Porsche nebude vyvíjet hybridní verzi ani modelu 911 ani Boxsteru, především kvůli zvýšení váhy auta při použití takového řešení, a plně elektricky poháněné automobily jsou tedy nejpravděpodobnější cestou, kterou se automobilka vydá.

Přesto už dva hybridy Porsche na kontě má. Jsou jimi ohromný Cayenne S a závodní speciál Porsche 911. V plánu má automobilka také multimilionový Porsche 918 Spyder, o kterém jsme vás nedávno infromovali.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie