Bentley Mulsanne: tak tohle je vážně Grand Bentley!

Původně jsme očekávali, že se nový Grand Bentley – jak byl automobil prezentován během kampaně, představí až na autosalonu ve Frankfurtu. Firma nás ale překvapila, když nový model Mulsanne představila na akci v Pebble Beach. Nebojte se, ještě nějaké překvapení na podzimní autosalon ale přece jen zbylo.


Vydáno: 17.8.2009

Hned na úvod musíme totiž zklamat všechny, kteří se těšili na nový motor řvoucí pod kapotou obřího aristokrata. Mají smůlu. Bentley prozradí parametry (které určitě budou dech beroucí) právě až ve Frankfurtu. Zatím si musíme vystačit jen s prvními fotografiemi a jednoduchým popisem.

Šéf Bentley Frnaz.Josef Paefgen říká, že se při stavbě Bentley Mulsanne zamyslel nad tím, co vše by mělo být jinak u modelu Arnage. Začali s přestavbou, a když byli u konce, narodil se úplně nový vůz. Všimněte si hlavně čelní masky, která odkazuje na předválečnou éru těchto aristokratických vozů. Dvojici světel doplnila další dvě po stranách, menší. Vše samozřejmě v LED.

Bentley Mulsanne dostal naprosto nový interiér. Palubní deska byla přepracována k nepoznání. Auto má spoustu moderní techniky, která má mít ergonomické ovládání. Najdeme zde zcela nový volant a přístroje pod ním. Jako v každém správném aristokratickém kočáře nesmí chybět tuny dřeva na obložení. A kde nejsou, tam je zastoupí kvalitní kůže. Na zbytek si ale počkejte až do Frankfurtu.

Text: Redakce
Foto: Bentley

Galerie