Bentley Continental GTC Speed: vznešený rekordman

Britský šlechtic Bentley dal už několika svým modelům přídomek Speed, který naznačuje, že jde o pořádně ostrou verzi. Nejnovějším přírůstkem do vaší garáže by s tímto označením mohl být model Continental GTC Speed. Jde o nejrychlejší otevřený Bentley, který se kdy vyráběl.

Vydáno: 7.1.2009

Pod kapotou Bentley Continental GTC Speed se ukrývá opravdová jaderná elektrárna, jen v trochu menším měřítku. Obrovský W12 přeplňovaný dvěma turbodmychadly s celkovým objemem 6,0 litru, je schopen produkovat rovných 600 koní. Ač je GT opravdu těžkým vozem, zvládá tak stovku za 4,5 sekundy a maximální rychlost 322 km/h (při natažené střeše) nebo 314 km/h (s uragánem ve vlasech).

Bentley Continental GTC Speed rozhodně není supersportem, na to máte Ferrari a Lamborghini. Tohle je prostě klasické GT. Přesto byl lehce snížen podvozek, došlo i ke zvýšení jeho tvrdosti. Pneumatiky jsou širší a bylo přepracováno i řízení. Pokud bude třeba zastavit, dobře poslouží keramické brzdy s disky o průměru 16,5 palců vpředu a 14 vzadu. Jde o největší disky montované do sériového vozu.

Aby se neřeklo, došlo i k několika lehkých změnám. Přední maska má tmavší lakování, světla dostala hliníkové obroučky. K dispozici jsou dvě nová lakování nazvaná Aquamarine a Blue Crystal. Není nám jasné proč, za příslušné peníze vám u Bentley namíchají barvu jakou budete chtít.

Bentley Continental GTC Speed se oficiálně představí na autosalonu v Detroitu. Cena? Na tu se přece správný aristokrat vůbec neptá.

Text: Redakce
Foto: Bentley

Galerie