Axon Plug-in Hybrid: 2,8 litrů na 100 km se stává realitou

Britská společnost Axon Automotive odhalila svou představu přepravy ve velmi blízké budoucnosti. Její městský vůz Plug-in Hybrid by mohl jít do prodeje už za dva až tři roky. Díky nízké váze a a hybridnímu pohonu se může pochlubit spotřebou 2,8 litru benzínu na 100 km v kombinovaném režimu.

Vydáno: 2.11.2009

Axon Plug-in Hybrid je malé městské vozítko, které je navíc z větší části vyrobeno už z jednou použitých materiálů. Například na potahy sedaček byly použity recyklované džíny, dveře jsou postaveny z recyklovaného karbonu. Auto má navíc aerodynamický tvar.

Steve Cousins, ředitel firmy Axon prohlásil, že emise vozu se dají jednoduše snížit tím, že se sníží hmotnost auta a zvýší jeho aerodynamika. Jeho Plug-in Hybrid produkuje jen 50g CO2 na 1 km. Uvnitř jsou baterie, které dobíjí malý agregát. Je schopen konzumovat buď benzín, nebo bioethanol.

Axon Plug-in Hybrid by měl jít do prodeje už v roce 2011, počínaje na domácím britském trhu. Pak se rozšíří do Španělska, Francie, Dánska a Nizozemí. Výroba bude probíhat v malých továrnách ve Velké Británii a Irsku.

Text: Redakce
Foto: Axon

Galerie