Audi TT clubsport quattro: 300 koní pod širákem

Je to jen pár dní, co automobilka Audi představila koncept A3 clubsport quattro s turbodieselem pod kapotou. Teď má něco pro příznivce modelu TT. Dvoumístný speedster bez střechy s přeplňovaným dvoulitrem má 300 koní a dvouspojkovou převodovku S tronic. To už vám nažene vítr do vlasů!

Vydáno: 22.5.2008

Audi TT clubsport quattro dbá kromě výkonu i na brutální vzezření. Má sice A sloupky, ty ale nejsou spojeny horním rámem. Vše ostatní zabírá skleněná plocha, která se snižuje podél dveří. Pokud začne pršet, má řidič smůlu.

Místo střechy jsou vzadu jen bezpečnostní oblouky a pevný kryt zavazadelníku. Zajímavý je i interiér vozu. Tomu dominují hliníkové prvky kombinované černou a oranžovou barvou kokpitu.

Tohle auto je tak nepraktické, jak jen může být. Kvůli chybějící střeše jej zaparkujete jen v garáží nebo alespoň pod přístřeškem. Nenadálou přeháňku asi předčkáte pod mostem.

Jenže komu by to vadilo, když má k dispozici 300 koní v turbomotoru 2.0 TFSI! Ty jsou přenášeny na všechna čtyři leštěná 19″ kola s nízkoprofilovými pneumatikami o rozměrech 255/35 R19.

Nic není zatím dáno, ale dá se očekávat, že bychom se mohli dočkat výroby alespoň malé série.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie