Audi RS3 Sportback: první informace a fotky

Automobilka Audi vypustila podobu ostrého hatchbacku RS3. A připojila i řadu technických informací. Hned na začátek by se slušelo prozradit, co se objeví pod kapotou: motor, pocházející z kupé Audi TT RS, tedy napříč uložený přeplňovaný pětiválec 2.5 s výkonem 340 koní (250 kW) a nejvyšším točivým momentem 450 Nm.

Vydáno: 24.11.2010

Audi RS3 zrychlí z nuly na stovku za úctyhodných 4,6 sekundy, maximální rychlost je omezena na obligátních 250 km/h. Spotřebovat přitom má průměrných 9,1 l/100 km.

Dvouapůllitrový pětiválec z Audi TT RS požene všechna kola pomocí systému Quattro, řazení obstará sedmistupňová dvouspojková převodovka Audi S-Tronic. Podvozek byl snížen o 25 milimetrů a chlubí se velkou měrou využití slitin hliníku.

Autoři tohoto hothatche jej od standardní verze odlišili upravenými nárazníky, černě lakovanou mřížkou na masce chladiče, širšími blatníky a prahy, novými zrcátky, zadním spoilerem a difuzorem s dvojitou koncovkou výfuku. RS3 obuje devatenáctipalcová litá kola s novým designem.

Upraven bude rovněž interiér. Palubní deska bude vyvedena v leštěném černém nebo leštěném hliníkovém povrchu, RS3 dostane sportovní volant, prošívaná kožená sedadla a „okruhový měřící systém“. Už v základu Audi dodá bixenony s diodami pro denní svícení.

Audi RS3 se začne prodávat začátkem roku 2011 v Německu, a to za cenu, začínající na částce 49.900 eur (přibližně 1.250.000 Kč).

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie