Audi R8 Spyder: další lákadlo do Frankfurtu

Spekulace a špionážní fotografie vzaly za své. Pár dní před autosalonem ve Frankfurtu se totiž objevily první snámky Audi R8 Spyder. Otevřená verze supersportu z Ingolstadtu je krásnější, než jsme doufali. Snímky nedoprovázejí žádná technická data, protože jde zatím o neoficiální odhalení. Ve Frankfurtu se ale na stánku Audi musíme zastavit!

Vydáno: 11.9.2009

Oficiální data nejsou známá, proto nemůžeme napsat nic o váze ani nových rozměrech vozu. Stejně tak není k dispozici ani fotografie, na které by Audi R8 Spyder ukazovala svůj natažený soft-top. Můžeme ale s klidem prohlásit, že v čokoládovém lakování to supersportu ohromě sluší, i když přišel o svůj výrazný prvek – side blade. Zmizel také skleněný kryt motoru.

Stejně tak se zatím neví nic o schopnostech otevřeného supersportu, co se týče zrychlení nebo maximální rychlosti. Je ale jasné, že Audi bude dodávat otevřenou R8 pouze s desetiválcovým motorem. Když jsme testovali kupé Audi R8 5.2 FSI, byl to strhující zážitek. Ani si nedovedeme představit, jak silní to bude, když vám pod otevřeným nebem bude za hlavou křičet všech 525 koní. Nemůžeme se dočkat!

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie