Audi R8 Race: závodní R8 v tovární úpravě

Poprvé v historii nabídne německá automobilka Audi závodní sportovní automobil speciálně vyvinutý pro zákazníky, kterými jsou v tomto případě soukromé týmy. Pětisetkoňová verze R8 GT3 bude k dispozici od podzimu 2009.

Vydáno: 4.9.2008

„Audi R8 je prvním sériovým vozem Audi, které nese jméno úspěšného závodního stroje a je proto skvělým základem, z něhož vzejde zákaznický sportovní program Audi,“ říká Wolfgang Ullrich, ředitel Audi Motorsport.

Závodní Audi R8 odpovídá kategorii GT3. Protože předpisy zakazují vozům této kategorie pohon všech kol, bude Audi R8 pro tyto účely vybaveno pohonem zadních kol, typickým pro vozy GT. Výkon motoru bude přenášen na kola nově vyvinutou šestistupňovou sekvenční převodovkou.

Podvozek používá téměř výhradně komponenty sériových vozů. Nejvyšší bezpečnost pilota zajišťuje rozsáhlý seznam bezpečnostních opatření. Modifikovaná příď a rozměrné zadní křídlo generují na trati nezbytnou přítlačnou sílu.

 „Od chvíle, kdy bylo R8 představeno, jsme neustále žádáni našimi klienty o závodní tovární úpravu. S novým modelem chceme nabídnout zákazníkům závodní vůz se špičkovou technikou a typickou kvalitou Audi, který ovšem bude jednoduše ovladatelný,“ dodává Ullrich.

Text: Redakce, TZ Audi
Foto: Audi Motorsport

Galerie