Audi hodlá oživit model A2, na silnice vyjede v roce 2014

Krátce po představení kompaktního hatchbacku Audi A1 se motoristickým světem začínají šířit informace, že automobilka z Ingolstadtu hodlá oživit svůj starý model Audi A2. Měl by převzít základ právě z A1 a přijet vybavené nejen elektrickými motory. Uvidíme, zda to bude cesta správným směrem. Hlavně když víme, že původní A2 byl příšerný propadák.

Vydáno: 9.3.2010 

Jako první přinesl informaci magazín AutoWeek, který v Ženevě hovořil s Michaelem Dickem, předsedou představenstva Audi pro technologie. Ten v rozhovoru řekl: „Určitě existuje místo pro další produkt a pro další koncept mezi řadami A3 a A1.“ Podle Dicka by byly nejdůležitější hlavně elektrické varianty a nový generace Audi A2 by se mohla ukázat v „blízké budoucnosti“.

Německá média si vzala tyto informace k srdci a začala pátrat dál. Výsledkem je zjištění, že by se nová Audi A2 mohla objevit v roce 2014. Navíc by měla být postavena na platformě modelu Audi A1, dostala by ale jiný vzhled a některé nové technologie.

Původní Audi A2 se vyráběla mezi lety 1995 a 2005. Kritici jí nemohli odpustit příšerný design a špatné výkony. Za celou dobu se jí prodalo jen 176.377 kusů. Snad si nová A2 povede mnohem lépe.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie